wtorek, 3 marca 2015

Witamy w drużynie

Najbliższe 5 lat zadecyduje o kolejnych 50. Dlatego też pierwsze 100 dni drugiej kadencji postanowiłam poświęcić na przygotowanie urzędu do wyzwań, jakie niosą ze sobą inwestycje współfinansowane ze środków Unii Europejskiej oraz strategiczne dla rozwoju miasta projekty: rewitalizacja, NCŁ oraz EXPO.

Zmiany organizacyjne były konieczne. Bo sukces wielu tych inwestycji i projektów zależy od sprawności urzędu.

Wczoraj przedstawiłam kluczowe zmiany dotyczące nowej filozofii planowania oraz realizacji miejskich inwestycji. Te zmiany mają także swoje odzwierciedlenie w nowej strukturze urzędu.

Kompetencje pomiędzy wiceprezydentami zostały podzielone w ten sposób, aby tworzyły ze sobą spójną całość, co ułatwi współpracę między biurami. Każdy z wiceprezydentów będzie odpowiedzialny za jedną z czterech grup zadań: planowanie i rozwój, inwestycje i utrzymanie, sprawy społeczne oraz obsługę mieszkańców.

W związku z tymi przekształceniami powołałam nowego wiceprezydenta, który odpowiadać będzie za sprawy inwestycji oraz utrzymania majątku miasta. Pan Ireneusz Jabłoński to doświadczony ekspert ds. strategicznego zarządzania, inwestycji oraz kierowania dużymi organizacjami gospodarczymi i publicznymi. Przez ponad 15 lat związany z sektorem usług finansowych, następnie z sektorem energetycznym, a obecnie z doradztwem strategicznym i Centrum im. A.Smitha. 

Najważniejszym zadaniem, jakie ma do zrealizowania nowy wiceprezydent to zapowiedziane wczoraj zmiany dotyczące procesów inwestycyjnych w mieście i powołanie Zarządu Inwestycji Miejskich.

Ireneusz Jabłoński
nota biograficzna

Urodzony w 1961 roku; specjalista w obszarze zarządzania strategicznego i operacyjnego, budowania, restrukturyzacji oraz kierowania dużymi organizacjami gospodarczymi i publicznymi. Przez ponad 15 lat związany z sektorem usług finansowych, następnie z sektorem energetycznym, a obecnie z doradztwem strategicznym. 

Absolwent Politechniki Łódzkiej, Podyplomowych Studiów Bankowości na SGH w Warszawie oraz studium z zakresu strategicznego zarządzania bankiem w INSEAD Fontainebleau (Francja). Stypendysta University of Wisconsin Milwaukee (USA).

W latach 1994-1997 Burmistrz Miasta Łowicza; członek Rady przy Prezydencie RP d.s. samorządu terytorialnego; w 1997r. Łowicz otrzymał tytuł najlepiej zarządzanego miasta w kat. 30-50 tys. mieszkańców, na podstawie Europejskiej Karty Miast.

Od jesieni 1997 roku związany z branżą finansową. Pełnił m.in. funkcje Prezesa Zarządu spółek leasingowych: PBG Leasing Sp. z o.o.; Kredyt Lease S.A.; PKO Leasing S.A.

W 2002 roku, jako Wiceprezes Zarządu Banku Częstochowa S.A., nadzorował proces restrukturyzacji Banku oraz pełnił funkcję Menadżera Projektu mBanku – zbudowanego od podstaw, pierwszego w kraju banku elektronicznego.

W 2003 roku, jako Wiceprezes Zarządu Banku Pocztowego, przygotował i przeprowadził program restrukturyzacji banku oraz, wraz z zespołem najbliższych współpracowników, opracował nowatorski program wprowadzenia szerokiego wachlarza usług finansowych do placówek pocztowych.

W latach 2005-2008 Dyrektor Banku w BRE Banku S.A. w Warszawie, odpowiedzialny m.in. za strategię i nadzór właścicielski nad grupą kapitałową banku; przeprowadził kompleksową restrukturyzację (w ramach programu BREaktywacja) obszaru operacyjnego banku.

Od 2003 roku związany z Centrum im. Adama Smitha, a od 2004 roku Członek Zarządu Centrum oraz lider zespołu doradztwa strategicznego.
 
Interesuje się historią antyczną i gospodarczą świata. Był wieloletnim zawodnikiem AZS (piłka ręczna); uprawia tenis i narciarstwo. Chętnie gra w brydża i podróżuje. Żonaty, ma trzech synów.


2 komentarze:

  1. Może to te świetne referencje przeszkadzały Panu Jabłońskiemu i jego dzieciom przez kilkanaście lat mówić dzień dobry swoim sąsiadom.

    OdpowiedzUsuń
  2. Super jestem za pozdrawiam B P

    OdpowiedzUsuń