wtorek, 3 marca 2015

Witamy w drużynie

Najbliższe 5 lat zadecyduje o kolejnych 50. Dlatego też pierwsze 100 dni drugiej kadencji postanowiłam poświęcić na przygotowanie urzędu do wyzwań, jakie niosą ze sobą inwestycje współfinansowane ze środków Unii Europejskiej oraz strategiczne dla rozwoju miasta projekty: rewitalizacja, NCŁ oraz EXPO.

Zmiany organizacyjne były konieczne. Bo sukces wielu tych inwestycji i projektów zależy od sprawności urzędu.

Wczoraj przedstawiłam kluczowe zmiany dotyczące nowej filozofii planowania oraz realizacji miejskich inwestycji. Te zmiany mają także swoje odzwierciedlenie w nowej strukturze urzędu.

poniedziałek, 2 marca 2015

Zarządzanie projektowe w Urzędzie Miasta



Wzmocnienie elementu strategicznego, powstanie wydziału do spraw zarządzania najważniejszymi  projektami, skupienie wszystkich największych inwestycji w jednym miejscu oraz likwidacja ZDiT w dotychczasowej formule – to kluczowe elementy nowego podejścia do zarządzania projektami w Urzędzie Miasta 
 

Dziś Łódź jest najszybciej rozwijającym się miastem w Polsce. W przeliczeniu na jednego mieszkańca inwestujemy najwięcej w kraju. W ciągu najbliższych 7 lat dzięki dotacjom z Unii Europejskiej zapewne pobijemy nasz własny rekord. Tylko te największe strategiczne projekty to blisko 4 miliardy złotych. Chcę, aby przez najbliższe lata Łódź inwestowała nie tylko dużo, ale także mądrze, sprawnie i odpowiedzialnie.

Zaplanowanie tak wielkich projektów, z których dużą część stanowić będą inwestycje drogowe. Realizacja, nadzór nad pracami oraz ich kontrola wymaga wprowadzenia strukturalnych zmian organizacyjnych.

Dlatego też podjęłam decyzje o likwidacji Zakładu Dróg i Transportu w jego dotychczasowej formie. Doceniam zmiany, jakie zaszły w ostatnich 3 latach, ale ta formuła już się wyczerpała. Dalsze zmiany w istniejącej strukturze nie przyniosą już oczekiwanych rezultatów. Teraz jest najlepszy moment na przeprowadzenie gruntownej reformy sposobu prowadzenia inwestycji w naszym mieście.