poniedziałek, 18 sierpnia 2014

Budżet Obywatelski ma być obywatelski

Siłą łódzkiego budżetu obywatelskiego są przede wszystkim dobre projekty zgłaszane przez łodzian. Projekty różnorodne, ciekawe, a także - co bardzo ważne - dobrze przygotowane i przemyślane przez wnioskodawców. Cieszy mnie, że dzięki temu, tak dużo projektów uzyskuje pozytywną opinię komisji ds. budżetu i zostaje poddane pod głosowanie.
 
Jednym z symboli łódzkiego budżetu obywatelskiego stał się podwórzec na ul. 6 Sierpnia. Projekt, który na początku budził wiele wątpliwości, zastrzeżeń, co do którego były wątpliwości natury technicznej. Ale gdy zakończyliśmy pracę i oddaliśmy pierwszy  w Polsce woonerf mieszkańcom, nikt już nie ma żadnych wątpliwości - to był strzał w 10.

Dlatego też, zawsze będę stać po stronie obywateli i budżetu obywatelskiego. Jeżeli łodzianie chcą mieć kilka kolejnych woonerfów, w tym dwa na ul. Traugutta i Moniuszki to będą je mieli.
 
Przyjmuję do wiadomości argumenty ZDiT oraz części inżynierów, sugerującye trudności, jakie wiążą się z tą inwestycją, ale ich nie podzielam i nie akceptuję.
 
Nie znalazłam w tym uzasadnieniu argumentów, które kategorycznie wykluczałyby realizację w tym miejscu projektu zgłoszonego przez mieszkańców. 
 
Dlatego podjęłam decyzję o pozytywnej rekomendacji dla projektu woonerfu na ul. Traugutta i proszę komisję ds. budżetu o udzielenie jej pozytywnej opinii oraz skierowanie jej pod głosowanie.
 
Woonerf na ul. Moniuszki zostanie włączony w projekt przebudowy całego Nowego Centrum Łodzi, jego realizację poleciłam Zarządowi NCŁ. Mam nadzieję, że autorzy wniosku będą z takiego rozwiązania zadowoleni, bo jest to gwarancja realizacji tego pomysłu.