poniedziałek, 10 listopada 2014

Komitet honorowy

Dla mnie najważniejsza jest Łódź. Kocham ją i zmieniam. To dla mnie ogromny zaszczyt, że to co robię, spotkało się z uznaniem tak wybitnych łodzian: profesorów, sportowców i artystów. Traktuję ten gest poparcia jako wielkie zobowiązanie i odpowiedzialność. Zrobię wszystko, aby spełnić te oczekiwania. Bardzo dziękuję i zapraszam do współpracy. Budujmy Łódź. Wszyscy.
 
Dziękuję. 
Komitet Honorowy :
 
  1. Jarosław Bauc - członek zarządu PGNiG, były minister finansów, ekonomista.
    W 1996 r. był doradcą ministra finansów Mongolii, współtworząc reformę mongolskiego systemu podatkowego. W 1997 r. pracował na stanowisku doradcy w ministerstwach finansów Rumunii i Gruzji. Następnie został wiceprzewodniczącym  RN w BNP Paribas Bank Polska SA oraz przewodniczącym RN Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej sp. z o.o.

  1. Prof. Maciej Banach  - dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Jest autorem ponad 300 publikacji naukowych oraz 26 książek z dziedziny kardiologii, kardiochirurgii i nefrologii. Od 2014 jest profesorem wizytującym w University of Alabama at Birmingham (USA) oraz University of Medicine and Pharmacy Victor Babes w Timișoarze w Rumunii.

  1. Prof. Stanisław Bielecki -  rektor Politechniki Łódzkiej, chemik specjalizujący się
    w biochemii technicznej, biotechnologii i enzymologii. Jest autorem i współautorem ponad 180 publikacji, 4 patentów i ponad 20 zgłoszeń patentowych. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

  1. Prof. Danuta Chlebna-Sokół  - lekarz i naukowiec, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Medycznym. Jest kierownikiem I Katedry Pediatrii oraz Kliniki Propedeutyki Pediatrii Uniwersytetu Medycznego. Organizuje – wraz z Wydziałem Zdrowia Urzędu Miasta Łodzi cykliczne sympozja naukowe „Dziecko Łódzkie”. Efektem tych spotkań są publikacje monograficzne, w których przedstawiają swoje oceny i diagnozy lekarze ale tez przedstawiciele innych dziedzin.

  1. Marek Chojnacki -  polski piłkarz, grający na pozycji obrońcy i trener piłkarski.
    W 1978 roku zdobył z reprezentacją U-18 brązowy medal nieoficjalnych Mistrzostw Europy U-18. Przez niemal całą karierę związany był z Łódzkim Klubem Sportowym. Był rekordzistą pod względem liczby meczów rozegranych w polskiej ekstraklasie – zaliczył ich 452 (wszystkie w barwach ŁKS).

  1. Krzysztof Cwynar - piosenkarz i kompozytor, wielokrotny uczestnik Festiwali Piosenki Polskiej w Opolu, Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie, Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu, Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „OIRT” w Albenie i Festiwalu Polskiej Piosenki w Wilnie. Otrzymał Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis, przyznany przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego z okazji 40-lecia pracy artystycznej.

  1. Jerzy Czubak - członek kierownictwa Amcor Rentsch Group - jednego
    z największych producentów opakowań na świecie. Jest z wykształcenia teatrologiem, a  także animatorem i mecenasem łódzkiej kultury. Jest też jednym z twórców kultowego w latach 80.  festiwalu „Łódźstock”, a po dwudziestoletniej przerwie doprowadził do jego reaktywacji.

  1. Krzysztof Dudek - dyrektor Narodowego Centrum Kultury, adwokat. Jest inicjatorem akcji społecznych: „Pamiętam. Katyń 1940”, „Prawo do kultury”, „Ojczysty – dodaj do ulubionych”- uznanej za najlepszą kampanię wśród organizowanych przez instytucje publiczne. Jest przewodniczącym kapituły nadawanego przez Prezydenta RP Medalu „Zasłużony dla Polszczyzny”.

  1. Piotr Dzięcioł - producent filmowy i kierownik produkcji. Od roku 1991 właściciel studia Opus Film, realizującego filmy reklamowe, fabularne, dokumentalne oraz programy telewizyjne. Członek Europejskiej Akademii Filmowej oraz Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

  1. prof. Anna Fornalczyk - ekonomistka, nauczycielka akademicka i menedżer, była prezes Urzędu Antymonopolowego. Pełniła funkcję szefa gabinetu politycznego ministra finansów Leszka Balcerowicza. Uczestniczyła w negocjacjach traktatu stowarzyszeniowego między Polską i Europejską Wspólnotą Gospodarczą. Jest członkinią rady dyrektorów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Komitetu Zarządzającego European Policy Centre z siedzibą w Brukseli.
  2. Prof. Paweł Górski - rektor Uniwersytetu Medycznego. W 2009 r. odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Od 2005 r. kierownik Katedry Pulmonologii i Alergologii, a od 2009 r. I Katedry Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

  1. Prof. Mariusz Grzegorzek -  rektor Szkoły Filmowej, reżyser teatralny i filmowy, scenarzysta, grafik, realizator telewizyjny. Jako reżyser zawodowo związany jest
    z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi. Jego filmy i spektakle teatralne były wielokrotnie nagradzane na krajowych i międzynarodowych festiwalach. Reżyser spektakli Teatru Telewizji.

  1. Prof. Marek Janiak -  architekt, nauczyciel akademicki, artysta multimedialny. Profesor Politechniki Łódzkiej, doktor habilitowany, pracownik naukowy na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej na kierunku Architektura i Urbanistyka, wykładowca „Fotografii i estetyki". Były wieloletni prezes Fundacji Ulicy Piotrkowskiej. Fotografik, członek grupy Łódź Kaliska.

  1. Łukasz Jemioł - projektant mody, laureat wielu konkursów dla projektantów, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia w dziedzinie mody i sztuk. Błyskawicznie dołączył do elitarnego grona czołowych polskich projektantów. Ubiera znane osoby ze świata mediów, sztuki, mody

  1. Prof. Ewa Kucharska-Stasiak -  naukowiec i menedżer, zastępca dyrektora Instytutu Gospodarki Przestrzennej oraz kierownik Katedry Inwestycji i Nieruchomości na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Jeden
    z najlepszych w Polsce specjalistów i znawców nieruchomości. Ma na swoim koncie 15 książek, których jest współautorką  lub autorką. Przewodniczy Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej - jedynemu w Polsce organowi, który przeprowadza egzaminy i nadaje licencje zarządcom i pośrednikom, a także uprawnienia rzeczoznawcom majątkowym. Laureatka 20 nagród za zasługi i dorobek.

  1. Prof. Stefan Krajewski - ekonomista, wykładowca akademicki, były wojewoda łódzki. Był konsultantem Banku Światowego i International Finanse Corporation oraz starszym konsultantem w International Team for Company Assistance Europe Ltd. Pełnił funkcję członka Rady Społeczno-Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów, a od 1997 do 2005 członka Zespołu Doradców Ekonomicznych Prezydenta RP.

  1. Prof. Jan Krysiński - były rektor Politechniki Łódzkiej, naukowiec, specjalizujący się w mechanice płynów i badaniach maszyn przepływowych. Czterokrotnie wybierany rektorem politechniki, w latach: 1990–1993–1996 i 2002–2005–2008. Opublikował ponad 80 prac naukowych.

  1. Adam Kszczot -  medalista mistrzostw Europy oraz halowych mistrzostw Europy. Rekordzista Polski w halowym biegu na 600 i 800 metrów, także rekordzista Polski
    w biegu na 600 metrów. Finalista mistrzostw świata, półfinalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Zdobył złoty medal w biegu na 800 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Zurychu 2014 r.

  1. Sławomir Lachowski - prezes FM Banku, były prezes BRE Banku, twórca
    i pomysłodawca mBanku. Został wyróżniony tytułem Top Manager Roku 2007
    w kategorii finanse i ubezpieczenia. Otrzymał także Złoty Krzyż Zasługi za osiągnięcia w dziedzinie restrukturyzacji polskiego sektora bankowego.

  1. Krzysztof Makowski - polityk, samorządowiec, były wiceprezydent Łodzi
    i wojewoda łódzki. W latach 2003 - 2010 przewodniczył SLD w województwie łódzkim. Zasiadał w zarządzie krajowym partii. W 2011 przeszedł do Ruchu Palikota. W 2013 został koordynatorem stowarzyszenia Europa Plus w województwie łódzkim oraz działaczem Twojego Ruchu. Objął funkcję przewodniczącego TR
    w województwie łódzkim.
  2. Prof. dr hab. Tadeusz Markowski - kierownik Katedry Zarządzania Miastem
    i Regionem Uniwersytetu Łódzkiego. W 2006 r. został wybrany na Prezesa Towarzystwa Urbanistów Polskich. Jest autorem około 170 publikacji z zakresu rozwoju regionalnego i lokalnego oraz autorem licznych ekspertyz dla Rządu RP, przygotowanych dla potrzeb polityki regionalnej i planowania przestrzennego.

  1. Prof. Iwona Maroszewska -  specjalista pediatrii i neonatologii, kierownik Kliniki Intensywnej Terapii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Przewodnicząca Oddziału Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego. Kierowana przez nią Klinika Intensywnej Terapii
    i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt to jedyny w Polsce ośrodek leczenia ciężkiej niewydolności oddechowej.

  1. Eryk Mistewicz - konsultant strategii marketingowych, ekspert ds. mediów. Pełnił funkcję doradcy Macieja Płażyńskiego jako marszałka Sejmu. Autor książek „Anatomia władzy” i  „Marketing narracyjny. Jak budować historie, które sprzedają". Publikował m.in. w tygodniku „Uważam Rze". W 2013 r. został współpracownikiem tygodnika „Do Rzeczy".

  1. Prof. Włodzimierz Nykiel - rektor Uniwersytetu Łódzkiego, prawnik, profesor nauk prawnych, wykładowca akademicki. Był powoływany na eksperta i konsultanta licznych instytucji publicznych i pozarządowych, rządowych rad doradczych. Odznaczony między innymi: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
    i Krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice.



  1. Prof. Witold Orłowski - ekonomista, były doradca Prezydenta RP. W latach 2009–2010 wchodził w skład Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie Lechu Kaczyńskim oraz w skład Rady Gospodarczej przy premierze Donaldzie Tusku.
    W 2011 został powołany na stanowisko Specjalnego Doradcy Komisji Europejskiej ds. Budżetu. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

  1. Andrzej Pągowski - artysta grafik, autor około tysiąca plakatów zapowiadających sztuki teatralne, filmy, festiwale sztuk oraz konkursy piosenek. Otrzymał kilkadziesiąt nagród i wyróżnień krajowych. Był wielokrotnie nagradzany w konkursach magazynu „The Hollywood Reporter" na najlepszy plakat filmowy i telewizyjny w Los Angeles oraz w Międzynarodowym Konkursie na Plakat Filmowy w Chicago. Został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

  1. Ryszard Petru  - ekonomista, przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich. W latach 1997–2000 był doradcą Leszka Balcerowicza. Następnie pracował jako ekonomista ds. Polski i Węgier w Banku Światowym, gdzie zajmował się reformą finansów publicznych, polityką regionalną i klimatem inwestycyjnym.

  1. Piotr Pustelnik - inżynier chemik, nauczyciel akademicki, alpinista i himalaista, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum. Jest założycielem i trzykrotnym prezesem Akademickiego Klubu Górskiego w Łodzi. Wspinał się w Tatrach, Alpach, Dolomitach, w Pamirze, Karakorum i Himalajach. W 2006 roku wszedł na Broad Peak – był to 13 ośmiotysięcznik Piotra Pustelnika.

  1. Adam Radoń - dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, prezes Stowarzyszenia Twórców „Contur".  W 2013 roku stworzył pierwszą w Polsce oficjalną placówkę poświęconą komiksowi – Łódzkie Centrum Komiksu, inspirowane Belgijskim Centrum Komiksu w Brukseli, z którym często współpracuje. Jest liderem Stowarzyszenia Europejskich Festiwali Komiksu, zbierającego w jednej strukturze najważniejsze europejskie festiwale.

  1. Prof. Jolanta Rudzka – Habisiak - rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego. Wzięła udział w ponad 130 wystawach zbiorowych - polskich
    i międzynarodowych oraz ponad 20 indywidualnych. Zainicjowała powstanie Fundacji Protextil promującej polską sztukę włókna zarówno w kraju jak i za granicą. Jest członkiem Friends of Fiber Art International (USA).

  1. Prof. Cezary Sanecki -  rektor Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów. Jako solista i kameralista występował w Polsce oraz w krajach Europy
    i Azji. Ma na swym koncie liczne prawykonania dzieł kompozytorów współczesnych. Za swoją działalność artystyczną i pedagogiczną otrzymał m.in.: Brązowy Krzyż Zasługi oraz Medal Pro Publico Bono im. Sabiny Nowickiej.

  1. Jacek Szwajcowski - przedsiębiorca, właściciel Grupy Pelion. jest członkiem zarządu Polskiej Rady Biznesu oraz od 2001 roku uczestnikiem corocznych spotkań World Economic Forum w Davos. jest członkiem zarządu Polskiej Rady Biznesu oraz od 2001 roku uczestnikiem corocznych spotkań World Economic Forum w Davos.Jest członkiem zarządu Polskiej Rady Biznesu oraz uczestnikiem corocznych spotkań World Economic Forum w Davos. W 2005 roku został członkiem międzynarodowej organizacji Forum of Young Global Leaders. Jest inicjatorem Fundacji Dbam o Zdrowie oraz Muzeum Farmacji w Łodzi,  a także autorem monografii o polskich aptekach.
  2. Michał Urbaniak - muzyk jazzowy i kompozytor, współtwórca tzw. polskiej szkoły jazzu. Napisał muzykę do 25 filmów. Grał w słynnych salach koncertowych – Carnegie Hall, Beacon Theatre, Avery Fisher Hall. W 2012 zadebiutował jako aktor  w filmie Mój rower. Za rolę Włodzimierza w tym filmie otrzymał Polską Nagrodę Filmową – Orła w kategorii odkrycie roku.

  1. Andrzej Walczak – przedsiębiorca, architekt, artysta, współwłaściciel Grupy Atlas, lidera polskiego rynku chemii budowlanej, zatrudniającej ponad dwa tysiące osób. Jest miłośnikiem sztuki, założył galerię Atlas Sztuki mieszczącą się przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Jego pasją są malarstwo i fotografia. Tworzy obrazy, łącząc malarstwo i fotografię.

  1. Marian Woronin -  lekkoatleta, sprinter. Kawaler Orderu Odrodzenia Polski oraz Orderu Uśmiechu. Wicemistrz olimpijski i mistrz Europy w sztafecie 4 x 100 metrów, brązowy medalista mistrzostw Europy w biegu na 100 m, rekordzista Europy w biegu na 100 m, wielokrotny zwycięzca halowych mistrzostw Europy na 50 lub 60 m, zawodów o Puchar Świata i Europy, 15-krotny mistrz Polski w biegach na 100 m, 200 m i sztafecie 4 x 100 m.

  1. Halina Zawadzka - przedsiębiorca, właścicielka jednej z najbardziej ekskluzywnych polskich marek modowych -  Hexeline. Z wykształcenia inżynier budownictwa. Wyróżniona tytułem "The Leading Women Entrepreneur of the World 2002". Przez miesięcznik ekonomiczny "Home & Market" zaliczana do grona 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce.


3 komentarze:

  1. Czy zagłosuję na Zdanowską?
    Obserwując wpisy widać z jednej strony poparcie wielkich postaci a z drugiej zawodowych narzekaczy na MPK. Ani jedno ani drugie nie przesądzi o wyborach. Można pewnie znaleźć podobnie liczną grupę profesorów niechętnych Pani Prezydent i równie dużą grupę obojętnych czy nawet umiarkowanie zadowolonych z MPK.
    W ciągu tej prezydentury miałem często sam mieszane odczucia. Wiele spraw nie idzie tak jakby człowiek oczekiwał. Niesprawne MPK jest z pewnością bolączką łodzian. Bo to codzienne życie wpływa na ocenę sprawności władzy. Wolałbym żeby budżet miasta okroił do ZERA wszystkie wydatki wspierające strefę piłki nożnej bo niemoralne jest by z pieniędzy podatnika dokładać się do prywatnego i mocno szemranego biznesu piłkarskiego. Czy golfistom też będziemy budować pola golfowe? Milionerzy kręcący tym bagienkiem dadzą sobie radę bez nas a pieniądze można skierować tam gdzie są potrzebne, właśnie na komunikację, przedszkola, żłobki czy dofinansowanie młodych sportowców, którzy na razie się jeszcze nie przynoszą zysków. Fajnie jest przykleić się do blasku Janowicza ale gdzie byliśmy wcześniej gdy ciężko pracował za pieniądze rodziców?
    Zadaniem Prezydenta jest zarządzanie i tu się kłania dobór ludzi. To pięta Achillesowa wszystkich władców. A może przewietrzyć spółki miejskie z niepotrzebnych etatów? Ostatnio na Piotrkowskiej zostałem złapany przez dziennikarzy z pytaniem czy nie zlikwidować lotniska bo mało lotów a ludzie jadą na inne lotniska. Co za idiotyczny sposób myślenia. W czasach prezydentury J.Kropiwnickiego trzeba było zapytać czy nie zlikwidować całego miasta bo nic się nie działo. Jak się słabo dzieje to wymieniamy kadrę a nie likwidujemy lotnisko. I podpatrujemy co robią inni i dlaczego mają sukcesy. Z tym u nas jest najgorzej - z uczeniem się od mądrzejszych.
    Dobór ludzi to kwestia zaufania bo to zaufanie jest udzielane coraz niżej, hierarchicznie, jak w wojsku. Widzę że dobrze zadziałało pozyskanie dziennikarzy z GW, jest inna niż kiedyś komunikacja. Ale zajmując się na co dzień zamówieniami publicznymi widzę też że coś tu nie gra. Pomijam sensacyjny ton doniesień prasowych bo piszący najczęściej nie wiedzą o czym piszą (byle coś sklecić dla czytelnika) ale widzą że gdzieś dzwoni. A dzwoni w sprawie publicznych pieniędzy. Pamiętam jak w zeszłym roku byłem mocno zadziwiony wyceną jednej z pozycji budżetu obywatelskiego - remont małej uliczki Harcerskiej. Akurat ją znam. W przeliczeniu na metry cena jak na budowę autostrady. Ktoś w urzędzie niepotrzebnie zajmuje miejsce bo taka wycena świadczy o braku kompetencji albo o jakimś planie. A jeżeli ten brak kompetencji dotyczy wszystkich wycen inwestycji? Strach pomyśleć. Ale czy to wina Prezydenta? Zaufał komuś że ekipa jest OK. Warto to czasem sprawdzać żeby znów nie zamawiać donic na Piotrkowską za horrendalne pieniądze. W zamówieniach publicznych łatwo o nadużycia. Takie właśnie sprawy widzą mieszkańcy, codzienne, uciążliwe.
    Ale sama idea budżetu obywatelskiego to genialna sprawa. Pozwala nam bardziej poczuć się gospodarzami.
    Jako kierowca zagotowałem się gdy na Palki i Kopcińskiego pojawiły się bus pasy. Ale moje dzieci były zadowolone z jazdy autobusów.
    I to jest ten kierunek. Zamiast stadionów dobra komunikacja miejska. Albo najpierw komunikacja a potem stadiony.
    cdn...

    OdpowiedzUsuń
  2. cd:
    Z drugiej strony można powiedzieć, że mamy w końcu naszego lokalnego Kazimierza Wielkiego. Coś się dzieje i jest to duże COŚ. Prezydentem nie został działacz partyjny tylko człowiek czynu. Kropiwnicki posadził głównie wielkie diabelskie kamienie na skwerach a ja cieszyłem się że oznakował porządnie niektóre ulice. Teraz Łódź to wielki plac budowy i zanosi się na to że przestaniemy się wstydzić naszego miasta. Taka jest prawda. Ludzie, którzy opuścili to miasto w latach 70/80 jeszcze kilka lat temu twierdzili, że nic się nie zmieniło. Nadal było smutne, tylko Pietryna była małą perełką ale już 100m w bok był dramat. Teraz nareszcie ktoś ma odwagę realizować wizje na odległe lata i to przesądzi o postrzeganiu Łodzi. Bo remont jednej czy drugiej ulicy jest na to postrzeganie bez wpływu. Bo równa jezdnia, ponumerowane domy czy oznakowane ulice to normalka tak jak obcięte i zadbane paznokcie.
    Każdy powrót z zagranicy uświadamia jak głęboka jest zapaść cywilizacyjna w dziedzinie infrastruktury. Długo jeszcze nie nadrobimy tych zaległości. Ostatnio we Francji moje dzieci były zaszokowane tym, że wiejskie drogi są lepsze od naszych wojewódzkich a w miastach się jedzie a nie stoi. Ale to są dziesiątki lat inwestycji. Intensywnych inwestycji. Nie będę już przypominał ile lat budowaliśmy estakadę przy Kaliskim. Dlatego muszą być teraz korki bo inaczej się nie da tyle zbudować. Podoba mi szczerość Pani Prezydent. Właśnie to powiedziała: budujemy i będzie trudno. Konkurencja jest jakaś miałka. W sondzie Expressu na proste pytanie o bezpłatne parkingi w centrum miasta pozostali konkurenci mówią oczywiści o czym innym bojąc się prostej odpowiedzi. A Zdanowska wali kawę na ławę: bezpłatny to niesprawiedliwy dla tych co przyjadą do centrum załatwić sprawę bo będzie zajęty przez pracujących w centrum. Ostatnio przerabiałem to pod Paryżem: jedno miasteczko peryferyjne miało darmowe parkingi a ja jeździłem 2h wkoło i płakałem bo nie było miejsca. Powód ? Ci z sąsiedniego miasteczka (a tam jak na Śląsku - jedno gmina przechodzi w drugą płynnie) parkują swoje auta żeby nie płacić u siebie.
    Zresztą na kogo głosować? Jedna kandydatka zmienia barwy więc i poglądy może zmienić, inny kandydat sam sobie płacił za wynajem biura poselskiego, Kolejny straszy miotłą i brylantyną na włosach, przy boku szeryf. No jeszcze ten z lewicy coś wie o zarządzaniu miastem ale jak sobie pomyślę że mógłby w jego otoczeniu znaleźć się niedouczony poseł Joński to mi się słabo robi. A niegdysiejszy architekt miasta powpuszczał do środka miasta centra handlowe dobijając mały handel.
    Teraz wszyscy nas kochają.
    A ja wolę kogoś kto działa z rozmachem nawet jak przy tym drzazgi lecą i patrzy dalej niż na kolejną kadencję.
    Jak będzie skończona autostrada to też się poluzuje.
    Pozdrawiam i trzymam kciuki.
    Lech Wendołowski

    OdpowiedzUsuń
  3. Witam ponownie
    Niestety muszę zmienić zdanie. Nie o Pani prezydent. Ale o organizacji i kolegach. Jeżeli kandydaci nie są łaskawi napisać czegokolwiek o sobie i zamieścić swojego zdjęcia na stronie wyborczej PO to po co kandydują? Wstydzą się?? To jest lekceważenie wyborcy, nie zasługują na mandat.
    Lech Wendołowski

    OdpowiedzUsuń